O nas

Wytwórnia Wyrobów Garmażeryjnych “Prima” powstała w 1995 r. Nasze pierwsze pierogi na sprzedaż produkowane były w niewielkim lokalu w centrum Krakowa przy ul. Pędzichów 15, z pomocą najbliższej rodziny oraz jednego pracownika. Ponieważ lokal mieścił się w prywatnej kamienicy, a właściciel podjął decyzje o jej sprzedaniu, firma została zmuszona do poszukiwania nowej siedziby. Nowe miejsce działalności to lokal przy ul. Bosaków 30A, na krakowskiej Olszy, gdzie powstał również pierwszy sklep firmowy, który istnieje do dziś. W miarę rozwoju, poszerzania asortymentu, zwiększenia kadry pracowniczej oraz rosnącego grona klientów, zaistniała konieczność kolejnej zmiany lokalu produkcyjnego. Osiedle Piastów 21B w Nowej Hucie, to kolejny przystanek na drodze rozwoju naszej działalności. Po dwudziestu latach od założenia, doszliśmy do momentu, w którym konieczne było podjęcie decyzji o wybudowaniu własnego obiektu produkcyjnego .

Dziś tworzymy nowoczesny zakład zatrudniający kilkudziesięciu wykwalifikowanych pracowników, wyposażony w nowoczesne maszyny, nie tylko ułatwiające proces wytwarzania, ale pozwalające również  zapewnić  produkcję wysokiej jakości wyrobów spełniających wysokie wymagania naszych klientów oraz normy systemu HACCAP.

Pomimo dużego rozwoju jakiego dokonała nasza firma w ostatnich latach, nadal pozostajemy małym, rodzinnym przedsiębiorstwem. Działamy lokalnie, pozostając blisko naszych klientów. Produktów marki “Prima” nie znajdziecie Państwo zapakowanych na tackach, dostępnych w sklepach dużych sieci handlowych.

Zaprasza właściciel.
Halina Dukała